Koszt wyprawy na Euro 2016. Tanio nie będzie

Biznes
Koszt wyprawy na Euro 2016. Tanio nie będzie
UEFA.com/Stade Vélodrome

Od 100 zł do 700 zł trzeba przygotować na dzień wyjazdu do Francji połączony z kibicowaniem polskim piłkarzom podczas Euro 2016. Prawie 6 tys. zł może kosztować podróż i pobyt przez 10 dni w trakcie grupowych rozgrywek reprezentacji. Do tego należy doliczyć cenę biletów na mecze - od ok. 450 zł do 1 tys. zł - wynika z analizy portalu travelplanet.pl.

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca. Podopieczni Adama Nawałki pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis (koło Paryża), a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.

 

Jeśli ktoś chce pokibicować Polakom na stadionie, to najtaniej, bo 400 zł, kosztować może autokarowy wyjazd do Paryża na kluczowy dla polskich piłkarzy mecz z Niemcami.


Drożej wyjdzie wyprawa samolotem na ten mecz - w najtańszej wersji 16 czerwca do Paryża można polecieć z Warszawy przez Kijów a 17 czerwca wrócić tą samą trasą. Podróż do Paryża będzie trwała w sumie 6 godzin, a powrót do Warszawy – 10 godzin. Bilet lotniczy kosztuje 900 zł. Do tego trzeba doliczyć od 150 zł za łóżko w hostelu lub ok. 200 – 250 zł za pokój dwuosobowy w niedrogim hotelu.


W sumie taka wyprawa to koszt 900 - 1,1 tys. zł, bez transportu z lotniska i na lotnisko oraz biletu na mecz.


Z wycieczką do Paryża drożej


Biura podróży oferują w tym czasie 3-dniowe samolotowe wycieczki do Paryża. Oprócz przelotu, transferów z i na lotnisko w cenie są 3 noclegi w hotelu trzygwiazdkowym ze śniadaniami i obiadokolacjami, ubezpieczenie oraz programy zwiedzania stolicy Francji.


W programie jest m.in. rejs po Sekwanie i bilety do muzeum figur woskowych. Koszt takiej wyprawy to 2,8 tys. zł.


Autokarem na mecz z Niemcami


To wariant dla wytrwałych kibiców, bo podróż w jedną stronę trwa ok. 26 godzin. Żeby zdążyć na stadion w St. Denis, trzeba wyjechać już 15 czerwca rano. Do kraju wróci się natomiast dopiero 18 czerwca późnym popołudniem. Bilety u międzynarodowych przewoźników będą kosztować ok. 400 zł.


Natomiast autokarowa 7-dniowa wycieczka do stolicy Francji kosztuje 1450 zł. W cenie jest jednak nie tylko przejazd i hotel, lecz także śniadania oraz program turystyczny.


Na wszystkie mecze grupowe samolotem


To najdroższy z wariantów kibicowania polskim piłkarzom. "Bilety lotnicze będą kosztować w sumie 2 tys. zł, a opłaty za bagaż dodatkowe 900 zł, ale przy okazji zwiedzimy kilka europejskich lotnisk, ponieważ łączny czas lotów i oczekiwania na samolot to 36 godzin" - sprawdzili eksperci travelplanet.pl.


By zdążyć na na pierwszy mecz, z Irlandią Północną w Nicei, trzeba wylecieć już 11 czerwca wieczorem. Noclegi w Nicei (12 - 16 czerwca) to koszt od ok. 700 - 800 zł od osoby w prywatnych apartamentach do 1,1 - 1,3 tys. zł w hotelu ze śniadaniem.


Po meczu z Niemcami w Paryżu trzeba przenieść się do Marsylii, gdzie Polacy rozegrają ostatni mecz eliminacji z Ukrainą. Według ekspertów taniej i niemal równie szybko jak samolotem, kibic dotrze tam z Paryża pociągiem TGV - to ok. 400 zł i niecałe 4 godziny podróży.


Trzeba jednak pamiętać, że koszt pobytu w Marsylii jest wyższy niż Nicei. Za  spędzenie 4 dni (17 - 21 czerwca) trzeba zapłacić za prywatne pokoje 800 - 1 tys. zł a za hotel ze śniadaniami około 1,6 tys. zł.


Samodzielny wyjazd na całe eliminacje samolotem będzie więc kosztować w najtańszej wersji 4,6 tys. zł. Do tego jednak trzeba doliczyć koszty wyżywienia - niedrogi obiad we Francji kosztuje ok. 15 euro. Do tego dojdzie przynajmniej 10 euro dziennie na śniadanie i napoje w ciągu dnia. To w sumie 250 euro, a więc ok. 1,1 tys. zł. Realne koszty kibicowania Polakom podczas meczów grupowych to w sumie przynajmniej 5,7 tys. zł.


Na mecze grupowe autokarem


W takim wariancie trzeba na piłkarską wyprawę zarezerwować nie 10 dni, lecz 2 tygodnie. Ten dodatkowy czas jest przeznaczony na dojazdy z Polski do Francji i z powrotem. Za podróż z Warszawy na południe Francji i z powrotem trzeba zapłacić ok. 760 zł. Do tego trzeba doliczyć jeszcze wyjazd na mecz z Niemcami. Pociągiem trwa najkrócej i będzie w sumie kosztować 680 zł. Wycieczka z Nicei do Marsylii na mecz z Ukrainą to dodatkowe 100 zł. Na same podróże trzeba przygotować ok. 1550 zł.


W sumie samodzielny, autokarowy wypad do Francji na eliminacje wraz z noclegami będzie kosztować od 4 do 5 tys. zł.


Dodatkowy koszt w każdym z analizowanych wariantów to bilety na mecze. Dla zarejestrowanych na stronie UEFA, którym uda się w ten sposób je kupić, najtańsze będą kosztować 25 euro. W wolnej sprzedaży można je kupić za ok. 450 zł (mecze z Niemcami i Irlandią Płn.). Mecz z Ukrainą to wydatek nieco ponad 100 zł.

 

polsatnews.pl

 

ptw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze