Twitter komentuje kontuzję Macieja Rybusa. Piłkarz nie pojedzie na Euro 2016

Sport
Twitter komentuje kontuzję Macieja Rybusa. Piłkarz nie pojedzie na Euro 2016
PAP/Darek Delmanowicz

Piłkarz Tereka Grozny Maciej Rybus poinformował na Twitterze, że z powodu kontuzji barku nie znajdzie się w kadrze reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy we Francji. "Niestety, ale Euro 2016 nie dla mnie. Będę jeszcze walczył, żeby obyło się bez zabiegu" - napisał w poniedziałek Rybus.

Zawodnik Tereka Grozny w czwartek dołączył do drużyny narodowej, ale nie trenował z zespołem. Jeszcze w piątek lekarz kadry Jacek Jaroszewski informował, że to jedynie stłuczenie barku. W sobotę pomocnik został poddany szczegółowym badaniom w Krakowie, które wykazały, że uraz jest poważniejszy niż początkowo przypuszczano.

 

Rzadki uraz barku

 

- Badania wykazały u Macieja rzadki uraz uszkodzenia obrąbka stawowego barku. Niestety wiąże się to niemal na pewno z wykluczeniem go z udziału w Euro 2016. Uraz nie wychodzi nawet w wyniku badania rezonansem. W ciągu dwóch dni nie było żadnych postępów w leczeniu. Zostawiamy sobie jednak cień nadziei - powiedział jeszcze w niedzielę Jaroszewski.

 

 

Rybus to drugi piłkarz reprezentacji Polski, którego kontuzja wykluczyła z udziału w Euro 2016. Na zgrupowaniu w Juracie złamania ręki doznał Paweł Wszołek. Ostateczną, 23-osobową kadrę selekcjoner Adam Nawałka ogłosi w poniedziałek wieczorem w Arłamowie, gdzie kończy się zgrupowanie.

 

Nowych powołań nie będzie

 

Jak powiedział rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski kontuzja Rybusa nie będzie skutkować dodatkowym powołaniem. W tej sytuacji jedynym nominalnym lewym obrońcą w zespole Nawałki jest Jakub Wawrzyniak, któremu z kolei dokucza rana w okolicy pięty.

 

 

PAP, Twitter.com

po/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze