Prezydent odwiedził piłkarzy. "Atmosfera doskonała, chcę być na finale"

Sport
Prezydent odwiedził piłkarzy. "Atmosfera doskonała, chcę być na finale"
laczynaspilka.pl

- Nastroje w kadrze bojowe, pełny optymizm, atmosfera doskonała. Wierzymy, że będzie sukces – powiedział prezydent Andrzej Duda po wizycie w ośrodku w Arłamowie, gdzie polscy piłkarze przygotowują się do mistrzostw Europy we Francji. - Przekazałem piłkarzom, że chcę być na meczu finałowym - dodał z uśmiechem Duda.

Prezydent Andrzej Duda dziękował również piłkarzom za sukces w eliminacjach. - Chcę powiedzieć, że jestem panom ogromnie wdzięczny za pracę, którą wykonaliście i za styl, w jakim awansowaliście na Euro - podkreślał. - Na taki turniej można się dostać kuchennymi drzwiami, ale można też, tak jak wy, z wielką pompą. Nie będzie przesady, gdy powiem, że jesteśmy z was wszyscy bardzo dumni.

 

Prezydent przekazał zawodnikom ciepłe słowa i drobne pamiątki. Od piłkarzy otrzymał koszulkę z numerem 9 i swoim nazwiskiem. Zdradził, że będzie chciał zobaczyć przynajmniej jeden mecz biało-czerwonych we Francji.

 

- Jestem dumny z tego zespołu. Uważam, że pięknie przeszli eliminacje i nie był to wymęczony sukces - ocenił na koniec.  

 

Boniek: plan minimum - wyjście z grupy

 

Prezydent rozmawiał też z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem i sekretarzem piłkarskiej centrali Maciejem Sawickim. Boniek potwierdził, że z powodu kontuzji Maciej Rybus nie zagra na Euro. - Ciężko to zniósł. Każdy z piłkarzy śni o wyjeździe. To bardzo smutne, gdy nie można pojechać na Euro z powodów zdrowotnych - powiedział Boniek.

 

Pytany o plan minimum na Euro odpowiedział, że wszyscy będą usatysfakcjonowani wyjściem z grupy. - Pamiętajmy, że do tej pory graliśmy 6 meczów na mistrzostwach Europy i żadnego żeśmy nie wygrali - przypomniał.

 

 

polsatnews.pl, laczynaspilka.pl, fot: laczynaspilka.pl

ml/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze