Zdaniem polityka Platformy, minister Konstanty Radziwiłł powinien pojawić się w placówce, wesprzeć negocjacje i wyegzekwować to, by "podwyżka przyznana przez Platformę wszystkim pielęgniarkom, także obejmowała Centrum Zdrowia Dziecka (CZD)."

 

- Wystarczyło 6 miesięcy tak zwanej dobrej zmiany, by pielęgniarki w całym kraju zaczęły zapowiadać, że będą protestować. Przypomnijmy, że pielęgniarki w CZD strajkują, bo zostały oszukane, nie dostały podwyżki, która była zabudżetowana - ocenił Kierwiński.

 

Prowadząca "Nowy Dzień w Polsat News" Beata Cholewińska zauważyła, że problemy pielęgniarek biorą się z zadłużenia szpitala.

 

- W 2012 r. wprowadzono program restrukturyzacyjny, który był nadzorowany przez ministra Bartosza Arłukowicza, a później Mariana Zembalę i tego typu problemów nie było. Teraz 6 miesięcy poluźnienia tego nadzoru, braku kontaktu Ministerstwa Zdrowia ze szpitalem skutkuje tym, co widzimy - stwierdził.

 

Poseł podkreślił, że nie jest zdziwiony strajkiem, skoro "pielęgniarki dwa tygodnie temu dowiedziały się, że minister lekką ręką przeznaczył 16 mln zł dla swoich kolegów z Naczelnej Izby Lekarskiej". - Ja też bym protestował - ocenił.

 

Polsat News