Studencka grupa" Iron Warriors" z Politechniki Łódzkiej startuje ze swoim bolidem w zawodach na całym świecie. Sprawdzają swoją konstrukcję w kategorii najoszczędniejszych konstrukcji.
 
Najoszczędniejszy pojazd spalinowy
 
Superoszczędny bolid zbudowany przez zespół Iron Warriors to najekonomiczniejszy pojazd spalinowy w Polsce. Do studentów z Politechniki Łódzkiej należy rekord Polski w kategorii najdłuższego przejazdu na jednym litrze paliwa, który od zeszłego roku wynosi 830 kilometrów na jednym litrze paliwa (0,12 litra na 100 kilometrów).
 
Łodzianie maja już na swoim koncie m.in. wygraną w Challenge EducEco w Valenciennes oraz 2. miejsce w Shell Eco-marathon w Le Mans w kategorii prototypów napędzanych silnikiem spalinowym. Zbierają także wyróżnienia za innowacyjne rozwiązania techniczne.
 

"Tworzymy świetny zespół, który idealnie się uzupełnia"

 

Iron Warriors to grupa studentów Politechniki Łódzkiej. Jak sami o sobie piszą "o najróżniejszych zainteresowaniach i umiejętnościach, która wspólnie pracuje nad projektem budowy najbardziej ekonomicznego pojazdu w Polsce".

  

Poza studentami wydziału mechanicznego i elektrycznego w zespole są chemicy, informatycy, a nawet architekci. "Właśnie dzięki tej różnorodności tworzymy świetny zespół, który idealnie się uzupełnia" - napisali studenci. 

 

ironwarriorsteam.pl