- Mam nadzieję, że znajdzie się czas, aby pospacerować po tej pięknej okolicy - mówił Kamil Glik na początku zgrupowania, podczas którego biało-czerwoni przygotowują się do mistrzostw Europy we Francji.

 

Czas na zwiedzanie okolicy znalazł kontuzjowany Krychowiak. W piątkowe popołudnie wybrał się na wycieczkę rowerową w towarzystwie trenera od przygotowania fizycznego. Dotarli do oddalonej od hotelu Arłamów o 15 kilometrów osady Trójca.

 

Zdziwienie pana Zbigniewa

 

- Proszę sobie wyobrazić moje zdziwienie, kiedy siedziałem na ławce z małżonką i przyjechał do nas Krychowiak - mówił przebywający w jednym z miejscowych ośrodków turystycznych pan Zbigniew, który na dowód swoich słów pokazał w telefonie wspólne zdjęcie z pomocnikiem reprezentacji Polski.

 

Na grę w kręgle zdecydowali się natomiast Lewandowski i Szczęsny. Dla nich kręgielnia w hotelu Arłamów została zamknięta.

 

 

Chwila relaksu na rowerach👊🏼 #łączynaspiłka #łączynaspolska #euro2016 #grosicki #glik #peszko

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Łączy nas piłka (@laczynaspilka) 28 Maj, 2016 o 3:06 PDT


 

"Arek wygrał, ale oszukiwał"

 

Inne formy relaksu wybrali Arkadiusz Milik i Bartosz Salamon. Najpierw grali w koszykówkę. - Arek wygrał, ale oszukiwał - żartował Salamon, który okazję do rewanżu miał na strzelnicy. Z broni strzelał również Kamil Grosicki.

 

- Nie jestem fanem czytania książek, lubię natomiast obejrzeć dobry serial. Obecnie śledzę nowy sezon włoskiego serialu Gomorra - przyznał skrzydłowy Rennes.

 

Grosicki wspólnie z Glikiem, Jakubem Błaszczykowskim i Krzysztofem Mączyńskim po jednym z treningów skorzystali również z kriokomory, gdzie panuje temperatura minus 180 stopni Celsjusza.

 

 

 

Boniek przyjedzie w niedzielę

 

W sobotę po południu piłkarze reprezentacji Polski mają zagrać mecz między sobą, który poprowadzi ze swoim zespołem arbitrów międzynarodowy sędzia Szymon Marciniak. W niedzielę do kadry ma dołączyć prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

 

Zgrupowanie zakończy się w poniedziałek uroczystą kolacją, podczas której trener Adam Nawałka ogłosi 23-osobowy skład na Euro 2016.

 

Na początku przyszłego miesiąca biało-czerwoni rozegrają dwa ostatnie mecze towarzyskie - 1 czerwca z Holandią w Gdańsku i 6 czerwca z Litwą w Krakowie. Dzień po tym drugim spotkaniu odlecą do swojej francuskiej bazy w La Baule.

 

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca, tego dnia gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis. Podopieczni Nawałki pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.

 

 

Czas na poranną prasę. #łączynaspolska #łączynaspiłka #arłamów #zgrupowanie #euro2016

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Łączy nas piłka (@laczynaspilka) 27 Maj, 2016 o 12:56 PDT


 

PAP