Pierwszy most na Światowe Dni Młodzieży już gotowy

Polska
Pierwszy most na Światowe Dni Młodzieży już gotowy
Galeria zdjęć (8)

Wojsko zakończyło montaż jednego z czterech mostów z konstrukcji DMS-65, budowanych w ramach wsparcia organizacji Światowych Dni Młodzieży. - Wsparcie inżynieryjne ŚDM jest zadaniem priorytetowym dla pułku - wyjaśnił płk Marek Wawrzyniak, dowódca 2 Pułku Inżynieryjnego, którego żołnierze wybudowali przeprawę.

Trzyjezdniowy obiekt powstał na rzece Serafa w Kokotowie (pod Krakowem), ma 18 metrów długości i niemal 17 metrów szerokości.


Ze względu na brak miejsca na realizację budowy instrukcyjnym sposobem, przez nasuwanie konstrukcji z placu montażowego, zastosowano innowacyjną technologię montażu, opracowaną specjalnie na potrzebę ŚDM-2016, przez dowódcę batalionu drogowo-mostowego ppłk Piotra Pytla oraz starszego inżyniera Sekcji Wykonawstwa i Nadzoru Robót kpt. Justynę Murawską. Montaż mostu rozpoczął się 17 maja przy użyciu urządzeń dźwigowych z dwóch przeciwległych brzegów przeszkody, bezpośrednio na wcześniej przygotowanych przyczółkach.

 

Wojsko buduje także inne obiekty na ŚDM


Wszystkie budowane przez pułk obiekty są niezwykle istotne ze względu na możliwość bezpiecznej ewakuacji pielgrzymów w trakcie trwania uroczystości w rejonie Campus Misericordiae.


Dzięki żołnierzom pod Krakowem powstanie także pole namiotowe, w którym podczas Światowych Dni Młodzieży będzie mogło przenocować około 50 tys. pielgrzymów. 

 
ŚDM rozpoczną się 26 lipca w Krakowie; od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział papież Franciszek. Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania - poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie.


polsatnews.pl

grz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze