Na stronie lokalnej organizacji Pegidy (z Dolnej Saksonii) pojawiło się zdjęcie, przedstawiające opakowania batoników Kinder, na których pojawiły się dzieci o innej karnacji niż biała. Administrator grupy skomentował: "Oni nie zatrzymają się nigdy. Czy naprawdę kupicie coś takiego? A może to żart?".

 

Krytykujący nowe opakowania czekoladek Kinder zwracali uwagę, że to jest możliwe tylko w Niemczech. "Czy w Turcji i innych krajach wykorzystano by zdjęcia niemieckich dzieci na swoich słodyczach? Na pewno nie!" - zauważył jeden z komentujących.


Wśród wielu komentarzy pojawiły się także głosy popierające kampanię firmy Fererro. "Zamknijcie granice i zakażcie eksportu, nie będzie migracji. Zostaniemy z bezrobociem i lokalną piłką nożną!" - zauważył jeden ze zwolenników nowych opakowań. Inny dodał: "Jeśli jeden z tych ludzi zdobędzie gola, będzie czczony".

 

Ciemnoskóre dzieci to piłkarze reprezentacji Niemiec

 
Na opakowaniach słodyczy zostały umieszczone m.in. zdjęcia mającego ghańskie korzenie Jerome'a Boatenga oraz pochodzącego z Turcji Ilkaya Guendogana, który jednak nie zagra na Euro 2016 z powodu kontuzji. 


Administratorzy profilu, kiedy już dowiedzieli się, kim są dzieci na opakowaniach batoników, stwierdzili, że nie będą reagować na krytykę. Jednak wpis został usunięty z ich strony, a obecnie profil o nazwie Pegida BW Bodensee zniknął z serwisu Facebook.


Oświadczenie wydał także producent czekoladek Kinder, firma Ferrero,  pisząc, że sprzeciwia się wszystkim przejawom rasizmu i ksenofobii.

 

 

bbc.com