Czy spór o Trybunał Konstytucyjny blokuje rozwój Polski? - wyniki sondy programu "Tak czy Nie"

Polska
Czy spór o Trybunał Konstytucyjny blokuje rozwój Polski? - wyniki sondy programu "Tak czy Nie"
Polsat News

Dyskusja dotycząca praworządności w Polsce trwa. Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans przyleciał we wtorek do Polski na spotkanie z premier Beatą Szydło oraz prezesem TK Andrzejem Rzeplińskim. Czy spór o sąd konstytucyjny hamuje polski rozwój - o tym w "Tak czy Nie" rozmawiały Małgorzata Gosiewska z PiS oraz Joanna Schmidt z Nowoczesnej.

- Spotkanie było konstruktywne, to jest krok do przodu, spotkały się wszystkie kluby, było więcej plusów niż minusów, spotkajmy się za 2 tygodnie, niech będą też eksperci - tak Joanna Schmidt z Nowoczesnej skomentowała w programie kolejną próbę zażegnania kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego.

 

Natomiast Małgorzata Gosiewska z PiS stwierdziła, że "Trybunał Konstytucyjny sam się sparaliżował działając sprzecznie z obowiązującą ustawą, sam postawił się ponad konstytucją". 

 

Według większości naszych użytkowników, którzy wzięli udział w sondzie opublikowanej na stronie głównej portalu polsatnews.pl - spór o Trybunał Konstytucyjny blokuje rozwój Polski. Tak zagłosowało 57,9 proc. osób biorących udział w sondzie. Przeciwnego zdania było 42,1 proc.


Program prowadził Piotr Witwicki.

 

Wszystkie odcinki programu są dostępne tutaj.

 

Polsat News

 

red/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze