Sławomir Majman odwołany ze stanowiska prezesa PAIiIZ

Biznes
Sławomir Majman odwołany ze stanowiska prezesa PAIiIZ
Sławomir Majman, Fot. paiz.gov.pl

Rada Nadzorcza Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych odwołała ze stanowiska prezesa Sławomira Majmana. Obowiązki szefa agencji będzie pełnił Bartłomiej Pawlak - poinformował w poniedziałek Departament Informacji i Komunikacji Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Wraz z Majmanem z funkcji wiceprezesa odwołany został Sławomir Krużmanowski.


Jak poinformowało na Twitterze Ministerstwo Rozwoju, zmiany w PAIiIZ mają służyć poprawie funkcjonowania i efektywności agencji ze względu na kluczową rolę, jaką PAIiIZ będzie odgrywać w ramach Polskiego Funduszu Rozwoju.


Część planu Morawieckiego


Polski Fundusz Rozwoju to część ogłoszonego przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. PFR ma łączyć w sobie wszystkie instytucje odpowiedzialne za kwestie rozwojowe, m.in. KUKE SA, BGK, PARP, PAIiIZ, ARP.


"Rada Nadzorcza Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. z dniem 23 maja 2016 roku odwołała ze stanowiska członka Zarządu Sławomira Krużmanowskiego oraz z dniem 25 maja 2016 roku podjęła decyzję o odwołaniu ze stanowiska Prezesa Zarządu Stanisława Majmana" - przekazał Departament Informacji.


Majman zajął fotel szefa agencji w lipcu 2009 roku. Wcześniej pełnił w agencji funkcję wiceprezesa, a związany był z nią od 1994 roku.


Bartłomiej Pawlak jest członkiem Rady Nadzorczej PAIiIZ. Jak podała agencja, Rada na stanowisko szefa delegowała go na okres nie dłuższy niż trzy miesiące.


Pawlak w latach 2005-2006 zasiadał we władzach PGNiG. Pracował też w firmie doradczej Ernst & Young, a także PKO BP.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze