Główne zgrupowanie kadry. Nawałka zamieszka w apartamencie prezydenckim

Sport
Główne zgrupowanie kadry. Nawałka zamieszka w apartamencie prezydenckim
Polsat Sport

Dwupoziomowy apartament prezydencki o łącznej powierzchni 230 metrów kwadratowych czeka na selekcjonera Adama Nawałkę w hotelu Arłamów, gdzie reprezentacja Polski w poniedziałek rozpocznie główne zgrupowanie przed piłkarskimi mistrzostwami Europy we Francji. - Piłkarze powinni zameldować się w hotelu jutro do godziny 19. Sztab trenerski już się zjeżdża - relacjonuje Piotr Kuśmierzak, Polsat News.

- Warunki są kapitalne, ośrodek imponujący. Myślę, że jeden z najlepszych w Europie - relacjonował w rozmowie z Polsat Sport rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski. - Ma wszystko czego potrzeba do przygotowania się do tak dużego turnieju - dodał.

 

Strategia i plany działania  w dwupoziomowym apartamencie

 

- Chcieliśmy, żeby trener Nawałka miał możliwość spotykania się z zawodnikami oraz sztabem szkoleniowym i nie musiał szukać do tego odpowiedniego miejsca w hotelu. Jest to największy apartament w naszym hotelu, o powierzchni 230 metrów kwadratowych. W nim będzie mógł wspólnie ze swoimi współpracownikami spokojnie opracowywać strategię i plany działania - powiedział dyrektor generalny hotelu Arłamów Piotr Ledworuch.

 

Specjalnie wybudowane boisko

 

Kadrowicze w ośrodku, na terenie którego specjalnie na potrzeby tego zgrupowania wybudowano boisko z naturalną murawą, będą w nim przebywać do końca maja. Hotel będzie jednak dostępny dla innych gości.

 

- Kadra zarezerwowała dla siebie 80 pokoi. Będzie czas, kiedy zespół zostanie odłączony od reszty hotelu, aby piłkarzy mogli się skupić i odpowiednio przygotować. Jednak będą też momenty, kiedy goście hotelowi będą mogli chwilę porozmawiać, dostać autograf czy zrobić sobie zdjęcie z piłkarzami - przyznał Ledworuch.

 

Łóżka dłuższe o 20 cm

 

Zawodnicy będą zakwaterowani w dwuosobowych pokojach. - Mamy łóżka dłuższe o 20 cm niż w innych hotelach. Cała otoczka wokół hotelu, łącznie z infrastrukturą sportową, zaważyły, że zdecydowano się na zorganizowanie tego zgrupowania u nas, a nie w np. na południu Europy lub na Cyprze, jak pierwotnie planowano  - dodał dyrektor generalny hotelu.

 

W malowniczo położonym obiekcie kadrowicze Nawałki mogą liczyć na wiele form regeneracji.

 

- Specjalnie dla kadry hotel dodatkowo uruchomił dział fizjoterapii. Mamy przygotowane stanowiska do balneologii, kriokomorę, lasery lecznicze oraz fale uderzeniowe. To wszystko będzie do dyspozycji naszych piłkarzy - wyliczył Ledworuch.

 

Zgrupowanie, a potem sparingi

 

Reprezentacja Polski będzie przebywać w hotelu Arłamów od 23 do 31 maja. Wcześniej na krótkim zgrupowaniu regeneracyjnym przebywała w Juracie. Po pobycie w Bieszczadach, a przed wylotem do Francji, zagra jeszcze dwa sparingi - 1 czerwca z Holandią w Gdańsku i pięć dni później z Litwą w Krakowie.

 

PAP, Polsat Sport

kan

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze