"W nocy z 21 na 22 maja 2016 roku w godzinach od 22:00 do 4:00 z uwagi na podjęcie próby wyciągnięcia ciągnika siodłowego zamknięta zostanie droga krajowa nr 47 na odcinku Chabówka - Rdzawka" - poinformowała policja w komunikacie.

 

Wszystkie pojazdy zostaną skierowane na objazdy. Samochody osobowe przejadą drogą wojewódzką nr 958 przez Czarny Dunajec i Rabę Wyżną oraz lokalną drogą do Rdzawki przez Rabkę-Zdrój i Ponice.

 

Samochody ciężarowe od strony Zakopanego będą kierowane na Nowy Sącz drogą wojewódzką nr 969 lub na Czarny Dunajec drogą wojewódzką nr 957. Od strony Krakowa samochody o dużej masie skierowane zostaną w Chabówce na drogę krajową nr 47 w stronę Jabłonki lub w Skomielnej Białej na drogę krajową nr 28 w stronę Mszany Dolnej. W ten sposób omina newralgiczne miejsce.

 

Wpadł w poślizg i przełamał barierki

 

Do wypadku ciężarówki doszło 18 maja w rejonie Rdzawki. Zdaniem policji kierowca tira nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Po wyjściu z zakrętu pojazd wpadł w poślizg. Przełamał barierki i zjechał ze skarpy. Ciężarówka zatrzymała się na drzewach, 30 metrów od drogi.

 

polsatnews.pl