- Będąc premierem nie miałam czasu, żeby spotykać się i konsultować - wyjaśniła Kopacz.

 

Jej zdaniem kobiety w polityce wcale łatwiej nie mają, bo odpowiedzialność, którą "przyjmują na barki", "traktują śmiertelnie poważnie". - Niekiedy doba jest za krótka - stwierdziła.

 

Według byłej szefowej rządu podobne podejście do pracy ma premier Beata Szydło. - Jest mi przykro w jej imieniu, bo swego czasu dość głośno było o tym, że podjechała na Nowogrodzką (przy tej ulicy mieści się siedziba PiS - red.), a prezes Kaczyński miał dla niej tylko 6 minut - powiedziała.

 

Podkreśliła, że premier ma wiele trudnych decyzji do podjęcia i niekiedy "czeka na dobre lub eksperckie słowo". - W ciągu sześciu minut można zapytać jedynie o samopoczucie - dodała.

 

Od kogo zależy Tusk

 

Prowadząca program Dorota Gawryluk zapytała Kopacz o szanse Donalda Tuska na pozostanie na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej.

 

- To zależy od dobrej woli i rzetelnej oceny tych, którzy będą mieli głos w tej sprawie, między innym od polskiego głosu. Chciałabym, żeby Tusk się realizował. Jest on połączeniem świetnego patrioty i Europejczyka. Cieszy się bardzo dużym szacunkiem wśród przywódców wielu krajów. Jestem przekonana, że odrobił swoją lekcję - odpowiedziała.

 

Polityk zdradziła również, że szefa Rady Europejskiej bardzo interesują sprawy w kraju oraz w Platformie. - To on tworzył tę partię, więc PO jest mu bliska. Ale sprawy polskie są mu szczególnie bliskie. Ci, którzy się z nim zaprzyjaźnili, mają okazję z nim rozmawiać, widzą, jak wiele troski o to, co się dzieje w Polsce, przez niego przemawia. Gdy skończy się jego rola w Europie, wróci do Polski - zapowiedziała.

 

Ustawa potrzebna, ale nie w rękach PiS

 

Kopacz była również pytana o ustawę antyterrorystyczną. - W tych wielu trudnych momentach, jakie pokazują telewizje na świecie, ta ustawa jest ona bardzo potrzebna. Nie chodzi o zawartość ustawy, ale o to, jak będzie ona wykorzystywana przez rządzących. Skalpel w ręku dobrego chirurga przysłuży się wyleczeniu chorego, skalpel w ręku człowieka nieprzygotowanego, nieodpowiedzialnego dokona wielu krzywd - powiedziała.

 

Polsat News