- Prokuratura twierdzi, że żadne tego typu zawiadomienie nie wpłynęło do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Choć niewykluczone, że wpłynęło do którejś z prokuratur rejonowych albo wpłynęły tylko jeszcze nie zostały zarejestrowane jako związane z tzw. audytem - powiedziała reporterka Polsat News.

 

Jak dodała rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej zadeklarował, że w środę powinien mieć dokładne informacje o tym ile ewentualnych zawiadomień o przestępstwach wpłynęło z poszczególnych resortów.

 

Zapowiedzi rzecznika rządu

 

Pod koniec ubiegłego tygodnia rzecznik rządu twierdził, że takich zawiadomień powinno być w prokuraturach ok. 30. - Pierwsze wnioski już wpłynęły. Skierowane zostały przez ministra Kamińskiego (ministra koordynatora służb specjalnych), również Kancelaria Prezesa Rady Ministrów skierowała pierwszy wniosek do prokuratury. (...) Pierwsze wnioski z poszczególnych resortów spływają. To jest decyzja ministrów, którzy ponoszą pełna odpowiedzialność za ich przygotowanie, na bieżąco będą je sporządzali i kierowali do prokuratury – deklarował Rafał Bochenek.

 

Minister koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński podkreślał w publicznym radiu, że "w związku z nieprawidłowościami ujawnionymi w trakcie audytu, do prokuratury trafi aż 19 zawiadomień". Dodał, że nie jest to ostateczna liczba.

 

Polsat News