Nielegalna fabryka papierosów pod Warszawą. Skarb państwa stracił 10 mln złotych

Polska
Nielegalna fabryka papierosów pod Warszawą. Skarb państwa stracił 10 mln złotych
CBŚP

7 milionów papierosów i 3,3 tony krajanki tytoniowej zabezpieczyli funkcjonariusze CBŚP. Współpracując ze Służbą Celną, Strażą Graniczną i Urzędem Kontroli Skarbowej policjanci zlikwidowali dużą fabrykę, która była rozlokowana w kilku miejscowościach pod Warszawą. Zatrzymano 6 osób, w tym jednego obywatela Ukrainy i dwóch Rosjan.

Policjanci CBŚP z Olsztyna ustalili, że w kilku miejscowościach pod Warszawą nielegalnie produkowane są papierosy. Dokładnie wytypowali posesje, na których miało dochodzić do przestępczego procederu. Wspólnie z funkcjonariuszami innych służb: warmińsko-mazurskiego oddziału Straży Granicznej, Izby Celnej z Olsztyna i pracownikami UKS z Olsztyna weszli jednocześnie do kilku pomieszczeń.  

 

Na miejscu zabezpieczyli działającą linię technologiczną do produkcji papierosów, ponad 7 mln sztuk papierosów i 3,3 tony krajanki tytoniowej.

Zatrzymano 6 mężczyzn w wieku od 26 do 54 lat, w tym obywatela Ukrainy i dwóch obywateli Rosji.

 

Zarzuty dla czterech osób

 

Czterech z zatrzymanych usłyszało w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, która nadzoruje tę sprawę, zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych i przestępstw przeciwko obowiązkom podatkowym.

 

Czterej mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące przez mokotowski sąd.

 

polsatnews.pl

jak/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze