- To nie tylko największy statek pasażerski świata i najbardziej przyjazny środowisku, ale i najdroższy - powiedział szef RCCL Riachard Fain podczas uroczystości w stoczni.

 

Kierowane przez niego linie zbudowały w STX już wcześniej 12 statków, w tym "Sovereign of the seas", dostarczony w 1987 roku, który wtedy był największym statkiem wycieczkowym świata.

 

Niekończąca się ilość atrakcji

 

Statek zaoferuje pasażerom niespotykane dotąd na statkach atrakcje: największą morską zjeżdżalnię (z pokładu 16. na 6.), bar z alkoholami obsługiwany przez dwa roboty, kolejkę tyrolską, boisko do koszykówki, pole do minigolfa i symulator surfingu, wielkie kasyno, teatr na 1400 miejsc, ulicę pełną restauracji i sklepów, zewnętrzny ogród z 12 tys. gatunków roślin, itd.

 

Portem macierzystym "Harmony of the seas" będzie Barcelona, gdzie statek trafi na przełomie maja i czerwca. Do końca października ma pływać w regionie Morza Śródziemnego. Potem trafi do Miami, skąd ma wypływać w rejsy po Morzu Karaibskim.

 

Budowana już bliźniacza jednostka, o tych samych gabarytach, ma być oddana do użytkowania przez linie RCCL w marcu 2018 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PAP