Tegoroczna, druga już w historii, edycja festiwalu Telewizji Polsat zaskoczy muzyczną różnorodnością i zadowoli nawet najbardziej wybrednych. Podobnie jak przed rokiem, pierwszego dnia odbędzie się "Koncert platynowy".

 

Na scenie wystąpią muzycy, których płyty w okresie od stycznia 2015 do lutego 2016 pokryły się platyną. Spośród tego wąskiego grona, wybrani zostali artyści, którzy w przebojowy sposób zaskarbili sobie gusta polskiej publiczności. Będą to m.in.: Dawid Podsiadło, Andrzej Piaseczny, Stanisława Celińska, Perfect, Bracia – wspólnie z Krzysztofem Cugowskim, Sound'n'Grace, Grzegorz Hyży, Golec uOrkiestra oraz Anna Wyszkoni, dla której występ podczas Festiwalu będzie też okazją do świętowania 20 lat pracy artystycznej.


- To będzie wyjątkowe wydarzenie. Cały festiwal będzie hucznie obchodzony nie tylko w Sopocie, ale w ogóle w całej Polsce – powiedziała Polsat News Wyszkoni.


Legendy lat 80-tych i 90-tych


W piątek 27 maja odbędą się jeszcze dwa rockowe jubileusze zespołów z dwóch różnych muzycznych dekad.


35 lat na scenie w specjalnym, pełnym przebojów koncercie zatytułowanym "Tacy sami od 35 lat" podsumuje jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych lat 80-tych – grupa Lady Pank.


Z kolei w koncercie "Parę chwil", 30 lat świętować będzie zespół IRA, którego piosenki stały się symbolem odradzającej się w latach 90-tych Polski.


Największe radiowe hity


W sobotę 28 maja sceną zawładną wykonawcy najbardziej chwytliwych piosenek w koncercie "Radiowy przebój roku". To ranking najczęściej odtwarzanych polskich hitów ostatniego roku na antenach wszystkich polskich rozgłośni radiowych od lokalnych, poprzez regionalne, aż do tych o zasięgu ogólnopolskim.


Wśród gwiazd koncertu będzie można zobaczyć i usłyszeć m.in.: Sarsę i jej piosenkę "Naucz mnie", Margaret z utworem "Heartbeat", Natalię Nykiel z piosenką "Bądź duży", zespół Enej i ich "Zbudujemy dom", kapelę LemON z "Jutrem", zespół IRA z utworem "Wybacz", Grzegorza Hyżego i jego "Pusty dom", Kasię Popowską z przebojem "Lecę tam" i Antka Smykiewicza, który zaśpiewa swój hit "Pomimo burz".


Tego dnia swój jubileusz 40-lecia świętować będzie także wybitny wokalista i instrumentalista – Zbigniew Wodecki.

 

- Wspaniała zabawa, wspaniali artyści. Naprawdę warto przyjechać w tym czasie do Sopotu lub też usiąść przed telewizorem i nas oglądać - zachęcał Mirosław Błaszczyk, prezes Zarządu Telewizji Polsat.


Kabaretowa uczta


W ostatnim dniu Festiwalu - 29 maja - na uczestników i widzów czeka deser, czyli kabaretowa śmietanka, którą umiejętnie przyrządzą prowadzący: Piotr Bałtroczyk i Ewa Błachnio.


W szalonym wieczorze pełnym premierowych skeczów, pojawią się topowi wykonawcy polskiej sceny kabaretowej, po których można spodziewać się tylko dobrej zabawy. Wystąpią m.in.: Kabaret Ani Mru Mru, Kaberet Neo-nówka, Kabaret Młodych Panów, Marcin Daniec, Cezary Pazura i Jerzy Kryszak.

 

 

 

 

 

Polsat