Polki z medalami wioślarskich mistrzostw Europy

PAP/EPA/Ralf Hirschberger
Polki z medalami wioślarskim mistrzostw Europy.

Medale polskich osad na mistrzostwach Europy w wioślarstwie. Weronika Deresz i Joanna Dorociak zdobyły brąz w rywalizacji dwójek podwójnych wagi lekkiej. Kobieca czwórka podwójna w składzie: Maria Springwald, Agnieszka Kobus, Monika Ciaciuch i Joanna Leszczyńska zdobyła srebro.

Weronika Deresz i Joanna Dorociak zdobyły brązowy medal wioślarskich mistrzostw Europy w Brandenburgu w rywalizacji dwójek podwójnych wagi lekkiej.

Brązowy czas Polek

Polki uzyskały czas 7.44,880 i do triumfatorek - Holenderek Ilse Paulis i Maaike Head- straciły 4,330 sek. Po srebro sięgnęły Niemki Fini Sturm i Marie-Louise Draeger z rezultatem 7.42,790.

Na ubiegłorocznych mistrzostwach świata we francuskim Aiguebelette Deresz i Dorociak zajęły ósme miejsce, które dało im awans na sierpniowe igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

Wcześniej w Niemczech w rywalizacji mężczyzn w tej konkurencji czwarte miejsce zajęli Artur Mikołajczewski i Miłosz Jankowski, którym do podium zabrakło około pięciu sekund. Z kolei w jedynkach wagi lekkiej piąta była Martyna Mikołajczak.

Czwórka o stopień wyżej na podium

Kobieca czwórka podwójna w składzie: Maria Springwald, Agnieszka Kobus, Monika Ciaciuch i Joanna Leszczyńska zdobyła na tej imprezie medal srebrny. Polki uzyskały czas 7.18,530 i straciły do triumfatorek Niemek nieco ponad cztery sekundy. Ukrainki, które były trzecie, miały wynik o około 2,5 sekundy gorszy od biało-czerwonych.

Polska kobueca czwórka podwójna ma już pewne miejsce na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, wywalczone na ubiegłorocznych mistrzostwach świata we francuskim Aiguebelette. Zajęła tam czwartą pozycję. Z kolei przed rokiem na ME w Poznaniu zdobyła brązowy medal.

Męska ósemka nie wykorzystała szansy

Swojej szansy w ostatnim wyścigu nie wykorzystała męska ósemka. Zbigniew Schodowski, Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Robert Fuchs, Krystian Aranowski, Michał Szpakowski, Marcin Brzeziński, Piotr Juszczak i sternik Daniel Trojanowski dopłynęli do mety na piątej pozycji z czasem 6.23,140.

Zwyciężyła osada Niemiec, na drugim miejscu dopłynęli Rosjanie, a brąz zdobyli Brytyjczycy.