W Warszawie trzy duże pochody - będą utrudnienia w ruchu

Polska
W Warszawie trzy duże pochody - będą utrudnienia w ruchu
Polsat News

W sobotę kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu. W stolicy odbędą się tego dnia trzy duże zgromadzenia: marsz Komitetu Obrony Demokracji i opozycji, środowisk narodowych oraz Parada Schumana.

Największy marsz ruszy o godz. 13:00 sprzed Kancelarii Premiera pod hasłem  "Jesteśmy i będziemy w Europie". Uczestnicy marszu, współorganizowanego przez Komitet Obrony Demokracji oraz partie opozycyjne, przejdą na pl. Piłsudskiego Al. Ujazdowskimi, Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem oraz ul. Królewską. Organizatorzy zadeklarowali udział ok. 100 tys. osób.

 

Natomiast przed katedrą św. Floriana na Pradze spotkają się członkowie i sympatycy Ruchu Narodowego. O godz. 11:00 odbędzie się msza w intencji ojczyzny. Zaraz po niej rozpocznie się marsz pod hasłem "Odwagi Polsko!". Organizatorzy zgłosili udział ok. 80 tys. osób.

 

Narodowcy przejdą al. Solidarności, mostem Śląsko-Dąbrowskim, ulicami: Kapucyńską, Miodową, Kapitulną, Piekarską, Zapiecek, Świętojańską, Dziekanią, Kanonią, aż do Rynku Starego Miasta. Stamtąd ulicami: Zapiecek, Piekarską, Podwale, przez pl. Zamkowy, Senatorską, Kozią i Krakowskim Przedmieściem dotrą na Skwer ks. J. Twardowskiego.

 

Parada Schumana wyruszy o godz. 12:00 z Krakowskiego Przedmieścia (przy ul. Miodowej). Trasa prowadzi ulicami: Senatorską, Wierzbową, Moliera, Królewską, Krakowskim Przedmieściem na Skwer Hoovera. Organizatorzy przewidują, że weźmie w niej udział ok. 5 tys. osób.

 

parada

 

Ma być spokojnie

 

Rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy Bartosz Milczarczyk zapewnił w piątek PAP, że władze miasta nie spodziewają się w sobotę "żadnych nadzwyczajnych wydarzeń, które miałyby mieć miejsce, żadnych przykrych incydentów".

 

Według rzecznika organizatorzy imprez są poinformowani, jakie obowiązki na nich ciążą. - To organizator musi zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom każdej manifestacji - powiedział Milczarczyk. Zaznaczył, że miasto również jest przygotowane na sobotnie zgromadzenia. - Na pewno policja się przygotowuje, również straż miejska jest przygotowana - dodał.

 

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronie http://www.infoulice.um.warszawa.pl/.

 

PAP

ptw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze