W najgorszej sytuacji są rowerzyści wybierający się Pendolino, pociąg "premium" w ofercie Intercity ma tylko 4 stojaki na rowery. Spółka informuje, że w tradycyjnych ekspresach na rowery przeznaczona jest specjalna przestrzeń w wagonach 2. klasy. A w składach typu FLIRT3 oraz PesaDART, kolarze mają 6 miejsc na rowery do swojej dyspozycji.

 

PKP Intercity radzi, by w składach Twoich Linii Kolejowych umieszczać rowery w pierwszym przedsionku pierwszego wagonu lub ostatnim przedsionku ostatniego wagonu.

 

Z północy na południe

 

W związku z tymi ograniczeniami, bilety najlepiej rezerwować z wyprzedzeniem. Bilet na przewóz pociągiem EIC, IC i TLK można kupić przez internet, w kasie lub u konduktora zaraz po wejściu do składu. Bilet na przewóz roweru pendolino można kupić  tylko w okienku kasowym.

 

Bilet, niezależnie od trasy, kosztuje 9,10 zł. Jeśli jednak wypisze go konduktor, doliczy do tej kwoty 10 zł.

 

PKP ma także opcję bezpłatnego przewożenia dwóch kółek, pod warunkiem, że rower zostanie złożony, umieszczony w pokrowcu i tym samym stanowić będzie swoisty bagaż podręczny.

 

W pierwszym kwartale tego roku PKP Intercity sprzedało ponad 5 tys. biletów na rower.  Do tej pory cykliści najchętniej wybierali takie trasy jak: Kraków - Warszawa, Trójmiasto - Warszawa czy Łódź - Warszawa.

 

polsatnews.pl