Rafał Bochenek zdementował także doniesienia "Naszego Dziennika", że powstanie nowy resort, który ma skonsolidować polskie służby specjalne, cywilne i wojskowe: Ministerstwo Bezpieczeństwa Narodowego. 

 

- To są nieprawdziwe informacje. Nie zapadły żadne decyzje, ani nie ma żadnego projektu, który przewidywałby utworzenie superresortu. Jesteśmy świeżo po audycie w służbach specjalnych. Bardzo szczegółowo analizujemy wnioski z tego audytu - powiedział rzecznik.

 

- Pewnie będą kiedyś konieczne zmiany legislacyjne, natomiast na tę chwilę nie ma decyzji o zmianach strukturalnych w rządzie - dodał.

 

Raport jawny

 

Jak zaznaczył Bochenek, raport nt. działania specsłużb został przeprowadzony przez ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. - Wkrótce, w zakresie prawnie dozwolonym, wnioski z tego audytu zostaną przedstawione opinii publicznej - podkreślił.

 

Także rzeczniczka rzeczniczka klubu parlamentarnego PiS Beata Mazurek zapowiedziała ujawnienie raportu.  - Być może będą wnioski z tego audytu, chociażby dotyczące wzmocnienia kontroli, nadzoru premiera i rządu nad służbami specjalnymi, natomiast powołanie ministerstwa to fakt medialny – stwierdziła.