Nowa orkiestra ma wśród swoich piętnastu członków jednego z założycieli zespołu powstałego w 1996 roku, Manuela "Guajiro" Mirabala (trąbka), i pięciu innych muzyków, którzy w różnym czasie wstępowali do Buena Vista Social Clubu - powiedział dziennikarzom Jorge Fernandez z Son De Cuba Jf Management z siedzibą w Dallas w Teksasie.

 

Na czele nowej orkiestry stanął grający na kontrabasie Pedro Pablo Gutierrez, który w Buena Vista Social Club zastąpił zmarłego w 2009 roku Orlando "Cachaito" Lopeza.

 

Buena Vista All Stars ogłosił swe powstanie i przejęcie tradycji Buena Vista Social Clubu w rok po koncercie, którym ten niezwykły zespół pożegnał się ze swymi wielbicielami na całym świecie.

 

Album powstanie w amerykańskim studiu

 

- Wszystko jest gotowe do nagrania przez nową orkiestrę jej pierwszego albumu w amerykańskim studiu - zapowiedział Fernandez. Album będzie zawierał tematy wykonywane przez muzyków z Buena Vista Social Clubu należące do tradycyjnej muzyki kubańskiej.

 

Weteran Manuel "Guajiro" Mirabal, który w czwartek skończył 83 lata, czuje się i wygląda znakomicie, a dziennikarzom powiedział, że z radością powraca na scenę.

 

Z muzyków, którzy wchodzili w skład Buena Vista Social Clubu, wielu już nie żyje. Zmarli m.in. Compay Segundo, Ibrahim Ferrer, Manuel "Puntillita" Licea, Ruben Gonzalez, Pio Leyva, Miguel "Anga" Diaz, Manuel Galban.

 

PAP