"Nie broni Pan nienarodzonych". Petycja do Rzecznika Praw Dziecka ws. aborcji

Polska
"Nie broni Pan nienarodzonych". Petycja do Rzecznika Praw Dziecka ws. aborcji
Pixabay/Rainer_Maiores

"Od początku kadencji dyskryminuje pan dzieci nienarodzone", "pozwala na ich masowe zabijanie w wyniku aborcji" - napisała Fundacja Pro - Prawo do życia w petycji do Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka. Fundacja apeluje, aby rzecznik respektował prawo i wykonywał swoje ustawowe obowiązki. Jej zdaniem, bierność rzecznika pośrednio przyczynia się "do śmierci setek dzieci rocznie".

Ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka stanowi, że dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletniości. "RPD jest na mocy prawa zobowiązany do stania na straży praw wszystkich dzieci, również tych nienarodzonych" - argumentuje organizacja w petycji.

 

Fundacja wezwała Michalaka, aby wykonywał artykuły ustawy, na podstawie których sprawuje swoją funkcję.

 

"Od początku kadencji dyskryminuje pan dzieci nienarodzone. Nie zabiera pan głosu w ich obronie i nie podejmuje pan żadnych działań mających na celu ochronę ich podstawowego prawa - prawa do życia" - napisano w dokumencie, równocześnie oceniając działania RPD jako "bierne".

 

"Wzywamy Pana do respektowania prawa Rzeczypospolitej Polskiej. Jest Pan Rzecznikiem Praw wszystkich dzieci, a nie tylko wybranych" - podsumowuje fundacja.

 

polsatnews.pl

mr/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze