Co miesiąc papież Franciszek apeluje o modlitwę w dwóch intencjach; ogólnej i ewangelizacyjnej. W maju pierwsza z nich to, "aby we wszystkich krajach świata kobiety były traktowane z czcią i szacunkiem oraz by doceniano ich niezbędny wkład w życie społeczne".

 

Papież podkreślił konieczność potępienia przemocy seksualnej, której doświadczają kobiety oraz wezwał do usunięcia przeszkód uniemożliwiających ich "pełne włączenie w życie społeczne, polityczne i gospodarcze".

 

Oprócz jego słów na filmiku pojawia się kilka stwierdzeń nt. troski o pracę kobiet: "Moja praca ma taką samą wartość jak praca mężczyzny", "Nie dla przemocy z powodu płci", oraz "My, kobiety i mężczyźni, jesteśmy dziećmi Bożymi".

 

 

Od wielu dziesięcioleci kolejni papieże przygotowują na każdy miesiąc dwie oddzielne intencje. W styczniu br. Franciszek po raz pierwszy wzbogacił treść intencji ogólnej krótkim przesłaniem wideo, które miało ją ilustrować.

 

Odtąd co miesiąc pojawiają się kolejne krótkie filmiki-orędzia Ojca Świętego, nawiązujące do tekstu bieżącej intencji ogólnej.

 

polsatnews.pl