"Nowy Dzień z Polsat News" od 5:58. Początek egzaminów maturalnych

Polska
"Nowy Dzień z Polsat News" od 5:58. Początek egzaminów maturalnych
Polsat News

W środę egzaminem pisemnym z języka polskiego absolwenci liceów ogólnokształcących i techników rozpoczną maturę 2016. O części humanistycznej tegorocznych testów Bartosz Kurek porozmawia w czwartek z Marcinem Smolikiem, szefem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Kolejnym gościem w studiu Polsat News będzie Tomasz Nałęcz, polski historyk, publicysta i polityk. O godzinie 7:35 skomentuje obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz słowa prezydenta Andrzeja Dudy o potrzebie zmiany konstytucji.

 

Pół godziny później na antenie zobaczymy insp. Marka Konkolewskiego. Funkcjonariusz Komendy Głównej Policji podsumuje majówkę na polskich drogach.

 

O godz. 8:50 gościem "Graffiti" będzie minister edukacji Anna Zalewska.

 

Politycznym podsumowaniem majówki o godz. 9:05 zajmie się dr Renata Mieńkowska-Norkiene, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. Komisja Europejska ma zaproponować zniesienie wiz dla Turków oraz reformę zasad azylowych - m.in. możliwość wykupienia się z obowiązku przyjmowania migrantów - tę sprawę także skomentuje dr Mieńkowska-Norkiene.

Ostatni gość pojawi się o godzinie 9:35. Będzie to prof. Paweł Januszewicz. Ekspert medyczny Fundacji Polsat opowie o suplementach diety i innych specyfikach pomagających w nauce.

 

Masz pytania, uwagi, wątpliwości w sprawach, o których będzie rozmowa na antenie -  zadaj je, napisz w komentarzu pod tekstem lub poprzez platformę kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj. Bartosz Kurek przedstawi je w programie.

 

Polsat News

red/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze