Kosowo mimo sprzeciwu Serbii przyjęte do UEFA. Boniek: ponoć nie mają stadionu zgodnego z wymogami

Sport
Kosowo mimo sprzeciwu Serbii przyjęte do UEFA. Boniek: ponoć nie mają stadionu zgodnego z wymogami
PAP/EPA/ARMANDO BABANI

Podczas odbywającego się w Budapeszcie kongresu Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) w jej skład przyjęte zostało Kosowo. Teraz do tej organizacji należy 55 narodowych federacji. W głosowaniu 28 delegatów opowiedziało się za, 24 było przeciwnych, a dwa głosy były nieważne.

Przeciwna przyjęciu Kosowa była m.in. Serbia. Szef tamtejszej federacji piłkarskiej Tomoslav Karadzic wezwał kongres do odrzucenia wniosku.

 

- To będzie decyzja polityczna, a nie sportowa. Może doprowadzić po poszerzenia podziałów w regionie, gdzie sytuacja jest nadal niestabilna  - powiedział Karadzic.

 

Obradujący w Budapeszcie w przeddzień kongresu Komitet Wykonawczy UEFA pozytywnie ocenił aktualny stan przygotowań do Euro 2016.

 

- Mamy pełne zaufanie do środków bezpieczeństwa wprowadzonych przez francuskich organizatorów przed mistrzostwami Europy. Wszystkim nam zależy, aby turniej nie został w żaden sposób zakłócony - napisano w oświadczeniu.

 

Powiększenie europejskiej rodziny piłkarskiej skomentował na twitterze szef Polskiego Związku Piłki Noznej Zbigniew Boniek:

 

PAP

az

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze