- Dzisiaj być w Europie, to znaczy być w UE. Nie ma innego sposobu - powiedział podczas sejmowego spotkania z okazji Dnia Flagi Jarosław Kaczyński.

 

- Chcemy w niej być i to jest pogląd ogromnej większości Polaków. Ci, którzy dzisiaj próbują twierdzić, że jest inaczej, mówią nawet o jakichś referendach w sprawie wystąpienia z Unii, są szkodnikami, politycznymi awanturnikami – podkreślił prezes PiS.

 

Odniósł się do słów lidera PO Grzegorza Schetyny, który stwierdził, że jeśli PiS będzie próbował wyprowadzić Polskę z Unii, należałoby przeprowadzić referendum, żeby mogli się w tej sprawie wypowiedzieć wszyscy Polacy.

 

Kaczyński zaznaczył jednocześnie, że "być w Unii, to nie oznacza zgadzać się na wszystko, zgadzać się na taką sytuację, która będzie zagrażała bezpieczeństwu naszych obywateli, Polaków, a może szczególnie Polek, która będzie naruszała prawo do spokojnego życia, nasz porządek moralny". - Ci, którzy chcą być w Polsce, muszą ten porządek prawny i moralny traktować jako swój. Na nic innego się nie zgodzimy - dodał.

 

W programie "Tak czy Nie" Andrzej Rozenek z Biało-Czerwonych stwierdził, że "dzięki Unii Europa jest wolna od wojen". Natomiast według Przemysława Wiplera z partii KORWiN "Unia służy interesom poszczególnych krajów ale nie Polski".


W tym kontekście w naszej sondzie na stronie głównej polsatnews.pl pytaliśmy o to, czy Unia Europejska daje Polakom poczucie bezpieczeństwa?

 

25,1 proc. uczestników sondy odpowiedziało, że tak,  74,9 proc. głosujących było przeciwnego zdania.


Wszystkie odcinki programu "Tak czy Nie" są dostępne tutaj.

Podziel się:
Skomentuj: