Fotografie z księżną będzie można zobaczyć w czerwcowym numerze brytyjskiej edycji magazynu "Vogue", jako część materiału poświęconego stu najważniejszym postaciom w historii pisma. Część z portretów można też obejrzeć na wystawie w National Portrait Gallery.


Kate na okładkach kolorowych pism pojawiała się wielokrotnie, ale po raz pierwszy wystąpiła w specjalnej sesji dla magazynu o modzie.  Według części komentatorów naśladuje tutaj swoją zmarłą teściową - księżną Dianę, która pozowała dla magazynu "Vogue" kilka razy, od 1981 roku począwszy.

 

okladka


Królowa Elżbieta II i inni członkowie rodziny królewskiej pojawiali się co prawda na specjalnych sesjach zdjęciowych wewnątrz magazynu, ale nigdy na okładce. - Jestem ogromnie wdzięczna, że mogliśmy kontynuować tradycję prezentowania wybitnych porterów członków rodziny królewskiej - stwierdziła redaktor naczelna pisma Alexandra Shulman.


"Księżna jest bardzo wdzięczna British Vogue oraz National Portrait Gallery za to, że została zaproszona, by wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Księżna była zachwycona udziałem w świętowaniu stuletniej historii pisma, wiodącego w historii fotografii portretowej" – napisano w oficjalnym oświadczeniu Kensington Palace.

 

 


Podczas sesji księżna pozuje w ubraniach, które sama wybrała, m.in. brytyjskiej marki Burberry oraz francuskiej Petit Bateau.

 

fotografia

 

polsatnews.pl, Reuters, Fot.Vogue/Josh Olins