- Przecież w tej sprawie nikt nie chce kompromisu. Od samego początku z obu stron jest to zwykła gra pozorów - powiedział Girzyński.

 

Jego zdaniem, "Platforma Obywatelska łamiąc wszelkie reguły wybrała jesienią pięciu sędziów TK, natomiast po wyborach, gdy okazało się, że PiS ma większość, postanowiło przekreślić cały pomysł PO".

 

- Drogi do kompromisu chyba tutaj nie ma i nikomu na nim nie zależy, tym bardziej opozycji, która na tym konflikcie stara się budować swój kapitał polityczny - dodał były poseł PiS.

 

Zemke: projekt PiS to żaden kompromis

 

Zapytany o to, czy zdążył się już zapoznać z projektem ustawy o Trybunale Kostytucyjnym, który w piątek w Sejmie złożył PiS, drugi gość programu, Janusz Zemke przyznał, że "tak, ale nie sądzi, by zaproponowane w nim rozwiązanie przyczyniło się do zażegnania sporu w Polsce".

 

- Tak naprawdę nie jest to żaden kompromis. Projekt ten nie odpowiada ani na pytanie, czy orzeczenie TK będzie opublikowane, ani co zrobić w sytuacji, gdy mamy tak naprawdę nie 15, a 18 sędziów - stwierdził eurodeputowany SLD.

 

- Moim zdaniem ciężko przyjąć, że ten projekt stanie się jakimkolwiek wyjściem do kompromisu - powiedział Zemke.

 

polsatnews.pl