Według prognoz firmy PMR, dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne pozostaną najszybciej rozwijającym się segmentem prywatnego leczenia w latach 2016-2021. W dwucyfrowym tempie rozwijały się będą również abonamenty medyczne, kupowane przez firmy dla pracowników, wzrosną też wydatki na bezpośrednie wizyty u prywatnych lekarzy.

 

prywatne leczenie

 

"W obliczu niedoboru podaży usług publicznej służby zdrowia i rosnących kolejek do specjalistów w ramach abonamentów medycznych lub dodatkowych ubezpieczeń oraz braku perspektyw na rozwiązanie tych problemów, rośnie chęć Polaków (zwłaszcza tych zamożniejszych) do prywatnego opłacania wizyt lekarskich, pobytów w szpitalu i usług rehabilitacyjnych" - napisali autorzy raportu.


Szacując wydatki, analitycy wzięli pod uwagę pieniądze przeznaczone przez pacjentów na leki i suplementy, usługi rehabilitacyjne, badania diagnostyczne i wizyty lekarskie opłacane z własnej kieszeni, abonamenty oferowane przez firmy medyczne wraz z usługami medycyny pracy, ubezpieczenia zdrowotne oferowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe i opłaty w szarej strefie, np. "dowody wdzięczności" dla lekarzy.

 

polsatnews.pl, infografika: PMR