- Dziś grupa sześciu radnych dołączyła do Nowoczesnej i utworzyła klub we Wrocławiu. Tym samym zawieramy koalicję z prezydentem Wrocławia Rafałem Dudkiewiczem - oświadczył Petru.

 

- Bardzo cieszę się z tej koalicji, nie tylko dlatego, że Wrocław potrzebuje stabilności na najbliższe lata, potrzebuje silnej ręki prezydenta - podkreślił.

 

Jak ocenił lider Nowoczesnej koalicja "będzie wspierać działania zmierzające ku temu, żeby Wrocław był symbolem dla Polski, że można współpracować dobrze, ponad podziałami".

 

- Chciałbym też podkreślić, że to nie jest koalicja przeciwko komuś, tylko dla czegoś. Dla sprawy, dla stabilności, dla rozwoju, dla przyszłości - tłumaczył Petru.

 

"Jesteśmy otwarci na współpracę"

 

Z kolei prezydent Wrocławia zwrócił uwagę, że "zaprasza do koalicji również radnych PO". - Jesteśmy otwarci na współpracę. Wrocław cieszy się dobrym wizerunkiem w Polsce. Jest miastem nowoczesnym, zbudujemy bardzo dobry, nowy projekt  - przyznał Dutkiewicz. - Ruszamy do pracy dla Wrocławia i Polski - dodał.

 

Jak podkreślił, koalicja nie oznacza rozłamu w sejmiku wojewódzkim. Zapytany o nazwę nowego klubu powiedział, że "w tej chwili jest to klub Rafała Dutkiwicza i Platformy Obywatelskiej".

 

Polsat News