Próbowali wymusić milionowy haracz od przedsiębiorcy. Zostali zatrzymani przez CBŚP

Polska
Próbowali wymusić milionowy haracz od przedsiębiorcy. Zostali zatrzymani przez CBŚP
KWP Katowice

Cztery osoby podejrzane o próbę wyłudzenia haraczu od znanego olsztyńskiego biznesmena zatrzymali funkcjonariusze CBŚP. Gangsterzy próbowali wymusić w sumie milion złotych. Wśród zatrzymanych jest obywatel Rosji, który groził wielokrotnie przedsiębiorcy i skonstruował "koktajl mołotowa", by go wystraszyć.

Akcję przeprowadzono we współpracy antyterrorystów i Staży Granicznej.

 

Funkcjonariusze najpierw zatrzymali na przejściu granicznym obywatela Rosji, gdy ten chciał wyjechać z Polski. Mężczyzna miał być "mózgiem" całej grupy. Kilka godzin później w ręce policjantów wpadły pozostałe trzy osoby, w tym kobieta. Wszyscy byli kompletnie zaskoczeni w chwili zatrzymania.

 

Grozi im nawet 10 lat więzienia

 

Podejrzani wielokrotnie grozili przedsiębiorcy.

 

W wyniku przeszukań w mieszkaniach podejrzanych, policja zabezpieczyła telefony, sprzęt komputerowy i gotówkę oraz wartościowe przedmioty o łącznej wartości około 105 tys.

 

Zarówno Rosjanin jak i trzech obywateli Polski usłyszeli zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.   

 

Prokurator zdecydował o dozorach policji, poręczeniach majątkowych i zakazie opuszczania kraju w stosunku do obywateli Polski. Wobec głównego sprawcy Sąd Rejonowy w Olsztynie przychylił się do wniosku tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące.

 

polsatnews.pl

wjk/kan

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze