Książę George przyjął Obamę w piżamie. Spotkanie na szczycie, którym żyje świat

Kultura
Książę George przyjął Obamę w piżamie. Spotkanie na szczycie, którym żyje świat
facebook.com/TheBritishMonarchy

W piątkowy wieczór prezydent USA Barack Obama wraz z pierwszą damą spotkał się w londyńskim Pałacu Kensington z brytyjską rodziną królewską. Na spotkaniu obecny był także syn księcia Williama i księżnej Kate, George. Fotografie ze spotkania pojawiły się na facebookowym fanpage’u rodziny królewskiej i od razu zachwyciły internautów, którzy rozpływają się komentując urok 2,5-letniego malca.

Spotkanie w pałacu Kensington było nieoficjalne, dlatego jego uczestnicy mogli sobie pozwolić na odrobinę luzu. Do pary książęcej dołączył nawet syn, 2,5-letni George. Malec był już co prawda w szlafroku, przygotowany do snu, jednak rodzice pozwolili mu zostać dłużej, by mógł poznać amerykańskiego prezydenta.

 

George’owi prezydent Obama i jego żona Michelle, najprawdopodobniej przypadli do gustu, gdyż na fotografiach widać, jak swobodnie się czuł w towarzystwie gości rodziców. Z tej wizyty przyszły następca brytyjskiego tronu będzie miał także pamiątkę - amerykańska pierwsza para podarowała mu pluszowego pieska.

 

Po kwadransie George poszedł spać, ale zrobił to, co do księcia należy, czyli dobre wrażenie.

 

źródło: facebook.com/TheBritishMonarchy

 

Wizyta Obamy w Londynie

 

Obama do Wielkiej Brytanii przybył w piątek z 3-dniową wizytą. Po spotkaniu z brytyjskim premierem Davidem Cameronem zaapleował do Brytyjczyków, by m.in. w czerwcowym referendum głosowali za pozostaniem w Unii Europejskiej.Wizyta amerykańskiego prezydenta  na Wyspach jest jego ostatnią jako przywódcy USA. Kadencja Obamy kończy się w styczniu 2017 roku.

 

PAP/EPA/STR/POOL

 

Reuters, foto: facebook.com/TheBritishMonarchy

wjk/jak

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze