Abp Gocłowski miał wylew. "Stan zdrowia bardzo ciężki"

Polska
Abp Gocłowski miał wylew. "Stan zdrowia bardzo ciężki"
Parafia św. Jadwigi Śląskiej

- Bardzo proszę, aby w tych dniach nasza modlitwa za niego nie ustawała. Prośmy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy, aby wyprosiła mu u swojego Syna łaskę nadziei i siły, bowiem stan jego zdrowia jest bardzo ciężki - napisał w piątek metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź. Arcybiskup senior Tadeusz Gocłowski od czwartku przebywa w szpitalu.

Były metropolita gdański (urodzony we wrześniu 1931 roku)  trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Jak poinformowała parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej na swoim profilu Facebook’owym, arcybiskup miał obszerny wylew. "Sytuacja i stan jest nieciekawy" - napisano, prosząc wiernych o modlitwę.

 

Biskup Gocłowski w 2010 roku przeszedł już udar mózgu.

 

Abp Tadeusz Gocłowski w latach 1983–1984 był biskupem pomocniczym gdańskim, w latach 1984–2008 biskupem diecezjalnym, zaś od 1992 roku pełnił funkcję arcybiskupa metropolity gdańskiego.

 

Dwukrotnie, w 1987 i 1999 roku, gościł w Gdańsku papieża Jana Pawła II podczas jego podróży apostolskich do Polski. 17 kwietnia 2008 papież Benedykt XVI przyjął jego rezygnację z urzędu arcybiskupa metropolity gdańskiego. Od tego czasu jest arcybiskupem seniorem archidiecezji gdańskiej.

 

KAI

jak/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze