Zamach w Jerozolimie przeprowadzony przez członka Hamasu

Świat
Zamach w Jerozolimie przeprowadzony przez członka Hamasu
PAP/EPA/Abir Sultan

- Poniedziałkowy zamach bombowy na autobus w Jerozolimie, w którym rannych zostało ok. 20 osób, został przeprowadzony przez członka Hamasu - podała w czwartek ta islamska organizacja, określając zamachowca mianem męczennika.

Na jednej ze stron internetowych Hamas ogłosił, że zamach został przeprowadzony przez Palestyńczyka Abdela Hamida Abu Srura. W komunikacie napisano, że to członek Hamasu, ale organizacja nie wzięła na siebie odpowiedzialności za jego działania.

 

Po eksplozji w pojeździe wybuchł pożar, który szybko przeniósł się na stojący w pobliżu inny autobus i samochód osobowy.

 

Ok. 20 osób odniosło obrażenia w wyniku zamachu, w tym nastoletnia dziewczynka, która doznała rozległych poważnych poparzeń. Źródła szpitalne potwierdziły w środę, że jeden mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń, ale nie podały jego tożsamości.

 

Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył w poniedziałek wieczorem, że bezpośredni sprawcy zamachu, a także jego inspiratorzy, zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze