- Cieszymy się, że loteria spotkała się z tak dobrym przyjęciem i dużym zainteresowaniem. Świadczą o tym same liczby. Do 19 kwietnia 2016 r. na stronie internetowej akcji Polacy zarejestrowali łącznie ponad 78 mln paragonów, średnio ponad 400 tysięcy dziennie. Rekordowym dniem, podczas którego zarejestrowano najwięcej - około 2,5 mln paragonów - był 31 października ub.r. To zaangażowanie przekuwa się na zmieniające się postawy Polaków i ich świadomość dotyczącą znaczenia paragonu, a także roli ich samych w budowaniu uczciwego obrotu gospodarczego - powiedział minister finansów Paweł Szałamacha.

 

Co miesiąc wśród uczestników rozlosowywane są cenne nagrody: samochody osobowe, notebooki i tablety. Do tej pory nagrody trafiły już łącznie do 54 osób z całej Polski. Co istotne, wszystkie nagrody w Narodowej Loterii Paragonowej są zwolnione z podatku.

 

Polacy coraz chętniej zabierają paragony

 

Według badań opinii przeprowadzonych dla Ministerstwa Finansów przez IPSOS loteria spotkała się z pozytywnym odbiorem. Ponad połowa (58 proc.) respondentów stwierdziła, że dzięki niej branie i wydawanie paragonów będzie czymś oczywistym i normalnym. Bardzo znaczące są dane pokazujące zmianę codziennych nawyków zakupowych Polaków: odsetek osób deklarujących, że gdy nie otrzymują paragonu, zawsze o niego proszą wzrósł z 7 do 31 proc. przy zakupie towarów i z 5 do 28 proc. przy płaceniu za usługi.

 

O popularności Narodowej Loterii Paragonowej świadczą również wyniki raportu dot. najpopularniejszych haseł wpisywanych przez Polaków w wyszukiwarce Google w 2015 r. Hasło "loteria paragonowa" zajęło pierwsze miejsce w kategorii "Tematy, o których się mówiło" oraz czwarte miejsce wśród informacji w kategorii "Najszybciej zyskujące na popularności".

 

Loteria potrwa do 30 września 2016 r.