- Incydent wynikł z niedopatrzenia administracji parafialnej. Kuria zapewnia, iż Kościół białostocki jest apartyjny i jest mu obcy nacjonalizm - napisano w oświadczeniu opublikowanym we wtorek a stronie internetowej Archidiecezji Białostockiej.

 

Głos w sprawie zabrał także Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Abp Stanisław Gądecki o świadczeniu napisał: "Jako przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i gospodarz niedawnych obchodów rocznicy Chrztu Polski wyrażam zdecydowaną dezaprobatę dla wykorzystywania świątyni do głoszenia poglądów obcych wierze chrześcijańskiej. Każdy może wyrażać swoje osobiste poglądy, lecz w swoim własnym imieniu i na własną odpowiedzialność. W kościele zaś jest miejsce dla przepowiadania Ewangelii zachęcającej do miłości każdego człowieka".

 

W ramach obchodów ONR odbyło się nie tylko okolicznościowe nabożeństwo w najważniejszej w mieście świątyni katolickiej, ale także marsz ulicami miasta, w którym według policji wzięło udział około 400 osób oraz koncert w klubie na terenie Politechniki Białostockiej.

 

Władze tej uczelni w miniony poniedziałek wydały oświadczenie, w którym odcięły się od poglądów głoszonych przez ONR.

 

Poinformowały też, że pracę stracił szef fundacji prowadzonej przez politechnikę, która odpowiadała za wynajem klubu.

 

PAP, polsatnews.pl