Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w miejscowości Dębowa Góra (woj. łódzkie). Samochód przykuł uwagę policjantów, ponieważ za kierownicą siedziała osoba bardzo niskiego wzrostu. - Po chwili ze strony pasażera wysiadła kobieta obeszła samochód dookoła i wsiadła za kierownicę. W tym czasie w środku ta niska osoba przesiadła się na fotel pasażera – powiedział Polsat News Radosław Gwis z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

 

Policjanci podeszli do pojazdu i poprosili 43-latkę, aby zjechała na najbliższy parking. Tam chcieli sprawdzić jej stan trzeźwości. - Kobieta odmówiła badania alkomatem mimo podejrzeń policjantów. Z tego powodu została zabrana na pogotowie celem pobrania krwi - dodał oficer prasowy.

 

Wynik nie pozostawił złudzeń. - Stwierdzono obecność alkoholu w organizmie na poziomie 1,3 promila - podał Krzysztof Kopania z Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

 

Odpowie przed sądem

 

Pasażerem, który na początku siedział za kierownicą, okazał się 13-letni syn prokurator. Nie ma jednak dowodów, że prowadził pojazd. Mimo tego kobieta może liczyć się z poważnymi konsekwencjami. - Prokurator okręgowy podjął decyzję o zawieszeniu pani prokurator w czynnościach służbowych - dodał Kopania.

 

Kobieta odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz dopuszczenie do kierowania pojazdem przez osobę bez uprawnień. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz grzywna.

 

Polsat News