Autorzy opublikowanego w poniedziałek raportu przewidują, że wyjście z Unii spowoduje straty rzędu miliardów funtów każdego roku. Ucierpią na tym przede wszystkim opieka medyczna, szkolnictwo oraz armia.

 

Brytyjski Kanclerz Skarbu George Osborne przygotował do poniedziałkowego "The Times" artykuł, w którym poinformował opinię publiczną o następstwach opuszczenia UE. Według niego PKB w 2030 roku będzie niższy o 6 proc., a każde gospodarstwo domowe straci we wspomnianym roku 4300 funtów. Aby zapobiec takiemu rozwojowi sytuacji, należy pozostać w Unii.

 

Z raportu nic sobie nie robi jednak opozycja. Douglas Carswell, poseł do Izby Gmin z Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP), choć jeszcze go nie przeczytał, napisał ironicznie na Twitterze, że to "szokujące", że rządowy raport powiela stanowisko rządu ws. Brexitu.

 

 

Czerwcowe referendum

 

Referendum w sprawie pozostania Wielkiej Brytanii w UE bądź jej opuszczenia odbędzie się 23 czerwca. Rząd Davida Camerona przekonuje, że dla kraju korzystniejsze będzie pozostanie we Wspólnocie.

 

The Independent