"Przed przerwą Ralf Faehrmann (bramkarz Schalke - red) potrafił obronić uderzenie głową Lewandowskiego, ale po przerwie Polak strzelił dwa razy. Najpierw przyjął górne podanie Arturo Vidala na klatkę piersiową, a potem grzmotnął, typowo dla samego Gerda Muellera, lewą nogą do siatki. Później dośrodkowywał Rafinha, a Lewandowski trafił głową pod poprzeczkę. To były dwa techniczne, kunsztowne gole. Po raz 29. w karierze reprezentant Polski zdobył więcej niż jedną bramkę w meczu Bundesligi" - napisano w uzasadnieniu nominacji.

 

Lewandowski powiększył dorobek do 27 goli ligowych w tym sezonie i prowadzi w klasyfikacji strzelców. Drugi Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang ma o cztery trafienia mniej.

 

Polak znalazł się również w jedenastce kolejki "Kickera" - po raz siódmy w trwającym sezonie. Nikt nie został tak wyróżniony więcej razy, ale trzech innych piłkarzy wybieranych było także siedmiokrotnie: Thomas Mueller (Bayern), Mats Hummels i Henrich Mchitarjan (obaj Borussia Dortmund).

 

Lewandowski otrzymał jako jedyny za tę kolejkę najwyższą możliwą notę 1 - "klasa światowa". "Dwójkę" dostał bramkarz VfB Stuttgart Przemysław Tytoń, ale on nie zmieścił się w jedenastce kolejki.

 

PAP