Politechnika Białostocka ostrzegła swoich studentów przed "marszem organizacji nacjonalistycznej", który miał miejsce w sobotę. Uprzedzono, że Obóz Narodowo-Radykalny "deklaruje idee rasizmu".


W tytule maila umieszczono napis "ważne" i "proszę przeczytać jak najpilniej".

 

"Działanie prewencyjne"


Mail, który władze uczelni wysłały do zagranicznych studentów opublikował na swoim profilu na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

 

"Rzeczywiście taka korespondencja skierowana została do studentów zagranicznych studiujących na Uczelni. Było to działanie prewencyjne Biura ds Współpracy Międzynarodowej Politechniki Białostockiej" - napisała rzecznik Politechniki Białostockiej Dorota Sawicka w odpowiedzi na zapytanie Polsat News dotyczące opublikowanego maila.

 


Działacze ONR brali udział w proteście przedstawicieli środowisk patriotycznych i katolickich przeciw wystawieniu w białostockim Teatrze Dramatycznym sztuki na podstawie reportaży Marcina Kąckiego "Biała siła, czarna pamięć". Dodatkowo ONR połączył manifestację z obchodami rocznicy powstania organizacji. Z tej okazji narodowcy najpierw uczestniczyli w mszy, a później przeszli ulicami Białegostoku.

 

polsatnews.pl