- Pogrążony w żałobie rodzic nie potrzebuje pustych słów, ale czegoś, co da mu ukojenie i pomoże znieść cierpienie. Od frazesów ważniejsza jest obecność kogoś, kto zrozumie, wysłucha, wesprze i pocieszy, będzie towarzyszyć - mówi ksiądz Zygmunt Kosowski, dyrektor Wydawnictwa św. Stanisława BM.

 

Według ks. Kosowskiego, stąd wziął się pomysł na Consolatynę. "Consolator" z łacińskiego to właśnie pocieszyciel, towarzysz w cierpieniu. Zestaw przeznaczony jest do codziennego użytku o dowolnej porze dnia i nocy, a jego przedawkowanie nie jest możliwe.

 

Zaostrzenie kontra liberalizacja przepisów

 

W środę w Sejmie złożono wniosek o rejestrację Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Ratujmy kobiety", który zamierza zbierać podpisy pod projektem liberalizującym przepisy dotyczące aborcji. Pełnomocniczka komitetu Barbara Nowacka twierdzi, że projekt daje możliwość legalnego i bezpiecznego przerywania ciąży, zapewnia kobietom w ciąży pełną opiekę zdrowotną, daje dostęp do nowoczesnych metod antykoncepcji i wprowadza edukację seksualną w szkołach. Jest to odpowiedź na inicjatywę komitetu "Stop aborcji", który stara się o całkowity zakaz aborcji w Polsce.

 

Pod koniec marca prezydium Konferencji Episkopatu Polski opublikowało komunikat, w którym biskupi oświadczyli, że w kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję.

 

polsatnews.pl, ekai.pl