Celem resortowego programu "Klub" jest  wsparcie finansowe dla działalności sportowej małych i średnich klubów - definiowanych jako centrum aktywności fizycznej oraz miejsce identyfikacji i kształcenia talentów sportowych.

 

Dwa rodzaje dotacji

 

Rząd przeznaczy na projekt 15 mln zł. Kwota zostanie podzielona na tysiąc niewielkich klubów. Lokalne ośrodki sportowe mogą ubiegać się o dwa rodzaje dotacji: 10 tys. zł - w przypadku tych, które posiadają jedną sekcję sportową oraz 15 tys. zł dla zajmujących się co najmniej dwiema dyscyplinami.

 

Jak przyznaje minister sportu i turystyki Witold Bańka, pieniądze z programu będą szczególnie pomocne dla klubów, które mają budżety roczne. - Wiem, że nie tylko w małych, ale i w dużych miastach są klubiki, które mają po kilkanaście tysięcy złotych na cały rok - podkreślił. Jak dodał, wnioski mogą składać kluby z budżetem poniżej 300 tys. zł.

 

Ponadto, każda organizacja składająca wniosek w projekcie "Klub" otrzyma specjalny podręcznik "Wskocz na wyższy poziom", dzięki któremu dowie się, jak poruszać się w środowisku biznesowym, medialnym i jak rozwijać się marketingowo.

 

O przyznaniu pieniędzy zadecydują warunki ekonomiczno-organizacyjne danych jednostek. Żeby skorzystać z tego wsparcia należy złożyć wniosek. Do tej pory wpłynęło ponad 3 tysiące zgłoszeń.

 

Polsat News, msit.gov.p