Kwiatkowski: próby wciągnięcia pani prezydentowej w politykę są niesmaczne

Polska
Kwiatkowski: próby wciągnięcia pani prezydentowej w politykę są niesmaczne
Polsat News

- Pani prezydentowa już na początku zastrzegła, że w politykę nie będzie się angażować (...) stara się działać na rzecz akcji charytatywnych, edukacyjnych, niekoniecznie po to, aby zyskiwać rozgłos, ale po to by pomagać - powiedział w programie w środę w "Graffiti" w Polsat News Adam Kwiatkowski, szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy.

Kwiatowski stwierdził, że próby wciągnięcia pani prezydentowej w politykę są niesmaczne. Przypomniał, że Agata Kornhauser-Duda już na początku kadencji męża zastrzegła, że nie będzie tego robić. Minister w kancelarii Andrzeja Dudy odniósł się m.in do apelu posłanek Nowoczesnej do pierwszej damy o zabranie głosu w sprawie projektu ustawy zaostrzającej przepisy aborcyjne.

 

Zapytany przez Piotra Witwickiego, czy prezydent podpisałby ustawę zaostrzającą przepisy ws. aborcji stwierdził, że rozważanie tego jest przedwczesne: projekt nie jest złożony w Sejmie, więc nawet nie rozpoczęły się wokół takiej ustawy prace. 

 

"Polacy chcą pomnika na Krakowskim Przedmieściu"

 

Według Kwiatkowskiego, nie ma też żadnych konkretnych informacji na temat prac dotyczących upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej, choć - jak dodał - lokalizacja pomnika na Krakowskim Przedmieściu jest " dość naturalna, ona została wybrana prze Polaków, którzy w tym czasie po tej strasznej tragedii właśnie tam przychodzili".

 

Kwiatkowski wierzy, że uda się osiagnąć kompromis z Urzędem Miasta ws. pomnika.

 

Pytany o kwestie napisu na  głazie przed Urzędem Miasta, o słowa, że prezydent "poległ" - Kwiatkowski odpowiedział: - Prezydent zginął, a kwestie wyjaśnienia tej tragedii są przed nami. To się należy m.in rodzinom ofiar.

 

I dlatego, zdaniem szefa kancelarii prezydenta, nie ma sprzeczności między wezwaniem do wybaczenia, o czym 10 kwietnia mówił prezydent Duda, a póżniejszym wystąpienieniem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że zanim będzie przebaczenie należy dojść do prawdy i ukarać winnych.

 

Polsat News

az/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze