Agencja Rynku Rolnego ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu. Termin zgłoszeń mija 30 maja. Konkurs ogłoszono na stronie agencji.

 

Jak zaznaczono, nie mogą startować w nim kandydaci pozostający w konflikcie interesów ze Spółką.

 

Otwarcie zgłoszeń odbędzie się 6 czerwca. Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami, którzy spełniają wymagania formalne, odbędą się w terminie do dnia 21 czerwca.

 

Agencja zastrzega, że postępowanie kwalifikacyjne może być w każdym czasie  i bez podania przyczyny zakończone bez wyłonienia kandydata.

 

Marek Trela, poprzedni prezes stadniny w Janowie Podlaskim, nie wieźmie udziału w konkursie. - Nie wierzę, że mógłbym spełnić jego warunki - skomentował informację o ogłoszeniu konkursu, choć zastrzegł, że jeszcze ogłoszenia Agencji nie czytał.

 

Były prezes przebywa obecnie za granicą i - jak powiedział - jest bardzo zajęty, ale w wolnej chwili zapozna się z wymaganiami, jakie stawia ANR kandydatom. Początkowo stwierdził, że najprawdopodobniej nie weźmie w nim udziału, ale po chwili namysłu stwierdził: - Nie, proszę napisać, że definitywnie nie wystartuję.

 

polsatnews.pl