Joanna Łochowska brązową medalistką mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów

Flickr/Usodesita/CC BY 2.0

Joanna Łochowska uzyskała w dwuboju 204 kg i zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów w kategorii 58 kg. W norweskim Forde triumfowała reprezentująca Azerbejdżanu Bojanka Kostowa-Minkowa z rezultatem 235 kg.

Drugie miejsce zajęła Rumunka Irina Lepsa - 205 kg.

Aleksandra Klejnowska-Krzywańska spaliła trzy podejścia w rwaniu do 86 kg i nie została sklasyfikowana w dwuboju.

Łochowska także miała problemy w rwaniu, bój zaliczyła dopiero w trzeciej próbie (90 kg).

W podrzucie najlepszy rezultat - 130 kg uzyskała Kostowa, Łochowska miała 114 kg. Polkę w tym boju wyprzedziła Lepsa, która zaliczyła podejście do 117 kg.

Klejnowska walczyła o mały medal w podrzucie, ale z wynikiem 111 kg była czwarta.

Mistrzostwa Europy są ostatnią szansą wywalczenia dla kobiecej reprezentacji Polski jednego miejsca na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Aby tak się stało, po nieudanych mistrzostwach świata w Ałmatach (2014) i Houston (2015), w klasyfikacji zespołowej muszą znaleźć się w czołowej szóstce krajów, które awansu do Rio jeszcze nie wywalczyły. Będą o nie rywalizować z reprezentantkami: Francji, Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Azerbejdżanu, Mołdawii, Łotwy, Albanii, Szwecji, W.Brytanii i Norwegii.