Messi wyprzedził w tej klasyfikacji Portugalczyka Cristiano Ronaldo z Realu Madryt (67,4 mln euro) oraz swojego kolegę klubowego z Barcelony Brazylijczyka Neymara (43,5 mln euro). W 2014 roku kolejność na podium była identyczna.

 

"France Football" uwzględnił wynagrodzenie brutto przed opodatkowaniem, premie za mecze, kontrakty reklamowe oraz inne bonusy.

 

Wśród trenerów króluje "Special One"

 

Francuski tygodnik sklasyfikował także trzech najlepiej zarabiających w ubiegłym roku piłkarzy nad Sekwaną, ale w tym wypadku wziął pod uwagę tylko płace i premie wynikające z kontraktów. Nie jest zaskoczeniem, że cała trójka to zawodnicy mistrza kraju Paris Saint-Germain. Na czele listy znalazł się Argentyńczyk Angel Di Maria (24 mln euro) przed Brazylijczykiem Thiago Silvą (23 mln) i Szwedem Zlatanem Ibrahimovicem (23 mln).

 

"Wśród trenerów, mimo że już zdymisjonowany (z Chelsea Londyn), zdecydowanie pierwszy jest Jose Mourinho (24 mln euro), który wyprzedza Pepa Guardiolę oraz Fabio Capello" - dodał "France Football" w komunikacie prasowym.

 

PAP