Jak dodał, według wstępnej koncepcji młodzi ludzie, którzy będą brali udział w ćwiczeniach obrony terytorialnej i zajęciach kół strzeleckich, mogliby wzorem innych państw przechowywać broń w domu.

 

- Nowoczesna fabryka w Radomiu ma ogromny potencjał i możliwości, by samodzielnie zaopatrzyć tak obronę terytorialną, jak i armię w karabiny. Nie ma konieczności, by wydawać kolosalne pieniądze na zakup broni pochodzącej z innych państw, bo jesteśmy z całą pewnością samowystarczalni - wyjaśnił lider Kukiz'15.

 

Obrona terytorialna na bazie straży pożarnej

 

Pytany o rolę i kształt obrony terytorialnej parlamentarzysta odpowiedział, że posłowie z jego klubu mają kilka pomysłów dotyczących organizacji takich struktur. - Ja myślałem o tym, by podstawowe komórki obrony terytorialnej budować na bazie ochotniczych straży pożarnych - powiedział Kukiz.

 

Zdaniem posła Roberta Mordaka, obrona terytorialna byłaby sprawniejsza, gdyby w Polsce zwiększono dostęp do broni. - Przede wszystkim młodzi ludzie mogliby się szkolić, zapoznać z bronią i odpowiedzialnie z nią postępować - stwierdził Mordak.

 

Przy okazji wizyty w "Łuczniku" Paweł Kukiz pokazał swój karabinek szturmowy, który ma od lat. Jak się okazało, polityk ma uprawnienia do posługiwania się różnymi rodzajami broni, również broni na ogień ciągły.

 

gazeta.pl, PAP, echodnia.eu

Podziel się:
Skomentuj: