"Badania genetyczne wskazują na ludzkie pochodzenie tkanki" - podkreślił w komunikacie biskup. O całej sprawie została poinformowana Stolica Apostolska.

 

"W obrazie histopatologicznym stwierdzono fragmenty tkankowe zawierające pofragmentowane części mięśnia poprzecznie prążkowanego. (…) Całość obrazu (…) jest najbardziej podobna do mięśnia sercowego" (…) ze zmianami, które "często towarzyszą agonii" - napisano w orzeczeniu Zakładu Medycyny Sądowej.


Komunikat zostanie odczytany w następną niedzielę, 17 kwietnia, we wszystkich kościołach diecezji legnickiej.


"Na Hostii, która 25 grudnia 2013 roku przy udzielaniu Komunii świętej upadła na posadzkę i która została podniesiona, i złożona do naczynia z wodą, po pewnym czasie pojawiły się przebarwienia koloru czerwonego" - poinformował ks. Kiernikowski.


Powołana została specjalna komisja, której zadaniem było obserwowanie zjawiska. W lutym 2014 roku został wyodrębniony fragment materii koloru czerwonego i złożony na korporale. "W celu wyjaśnienia rodzaju tej materii Komisja zleciła pobranie próbek i przeprowadzenie stosownych badań przez różne kompetentne instytucje" - napisał w oświadczeniu biskup legnicki.


W legnickim kościele szykowane jest miejsce do wystawienia hostii tak, aby wierni mogli oddawać jej cześć. "Proszę też o udostępnienie przybywającym osobom stosownych informacji oraz o prowadzenie systematycznej katechezy, która pomagałaby właściwie kształtować świadomość wiernych w dziedzinie kultu eucharystycznego. Polecam nadto założenie księgi, w której byłyby rejestrowane ewentualne uzyskane łaski oraz inne wydarzenia mające charakter nadprzyrodzoności" - napisał biskup.


"Odczytujemy ten przedziwny Znak, jako szczególny wyraz życzliwości i miłości Pana Boga, który tak bardzo zniża się do człowieka" - dodał.

 

Rzecznik kurii legnickiej, ks. Waldemar Wesołowski poinformował Polsat News o planowanej na wtorek na godz, 10.00 w kościele św. Jacka w Legnicy konferencji prasowej o cudzie eucharystycznym. W konferencji wezmą udział członkowie komisji diecezjalnej.

 

KAI, Polsat News