W sobotę rano na kilkadziesiąt minut trasa została zamknięta w obu kierunkach pomiędzy węzłami Wrocław-Wschód i Bielany Wrocławskie. Nad jezdnią zawieszone zostały dwa tory linii energetycznej wysokich napięć - łącznie 18 przewodów.

 

Ruch został już wznowiony. Do godziny 19.00 będzie tam obowiązywało ograniczenie prędkości do 80 km/h, bo z ruchu wyłączono skrajne pasy jezdni. Podobnie będzie w niedzielę w godzinach 7:00 - 19:00. Drogowcy wymieniają tam nawierzchnię autostrady.

 

Kolejne utrudnienia czekają na kierowców kilkadziesiąt kilometrów dalej, w pobliżu węzła Brzezimierz. - Tam również trwa wymiana asfaltu. Zamknięta jest lewa nitka trasy - poinformował Maciej Stopczyk, reporter Polsat News. 

 

Pedał z gazu również w okolicach Opola

 

Od poniedziałku na A4 trwa też remont 28-kilometrowego, opolskiego odcinka autostrady. Prace potrwają tam co najmniej do czerwca. Podczas ich kolejnych etapów ruch w obu kierunkach będzie się odbywał tylko jedną jezdnią.

 

- Na każdym odcinku prowadzonych prac, jak i na odcinkach jezdni poprzedzających zwężenia, wprowadzone zostaną też ograniczenia prędkości. Informacje o remoncie będą wyświetlane na znakach zmiennej treści już na około 10 km przed robotami - powiedział rzecznik opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Michał Wandrasz.

 

Polsat News